• facebook
  • twitter
  • linkin
  • technorati
  • myspace

Aukcje internetowe Allegro

Allegro.pl - największy polski serwis internetowy służacy jako platforma handlu w wirtualne sieci. Na dzień dzisiejszy z aukcji Allegro korzysta aktywnie ponad 7 mln osób, a liczba odsłon serwisu się kilkudziesięciu milionów. To największego tego typu przedsięwzięcie aukcyjne w Polsce, które zdeklasowało swoich rywali, którzy walczą z nim o ten rynek. Na dzień dzisiejszy Allegro może poszczycić się udziałem w rynku na poziomie przekraczającym 80%, kolejną platformą aukcyjną tuż za Allegro, na której można zrobić zakupy i kupić tanio rzeczy nowe i używane jest Świstak.pl - jego udział w rynku sięga nieznacznie ponad 5%, co jak widać jest około 15 razy mniej niż lidera w rankingu.

Allegro powstawało od samego początku jako domowe przedsięwzięcie, z biegiem lat wraz z rozwojem handlu elektronicznego rozrastało się do coraz to większych rozmiarów, by na chwilę obecną stać się korporacją międzynarodową, która działa na kilku europejskich rynkach, w tym na Ukrainie i Czechach. I tak z małej firmy, zrobiło się ogromne przedsiębiorstwo i marka, którą rozpoznaje na dzień dzisiejszy około połowa społeczeństwa polskiego.

Platforma aukcyjna Allegro jest dziś synonimem handlu elektronicznego, która jednoznacznie kojarzy się niemal wszystkim ze sprzedażą i kupnem rzeczy nowych i używanych.

Na chwilę obecną aukcje Allegro nie są już w polskich rękach, serwis został wykupiony przez północno amerykański koncern medialny z RPA, który nazywa się Naspers. Kwota transakcji za całą Grupę Allegro, w skład której wchodzi jeszcze kilka innych serwisów jak np. otodom.pl, otomoto.pl, ceneo.pl czy cokupic.pl sięgnęła oszałamiających liczb i ze źródeł, które można znaleźć w internecie można wyczytać, że wyniosła 1,5mld euro. Jako ciekawostkę można powiedzieć, że koncern Naspers jest również właścicielem najpopularniejszego w Polsce komunikatora internetowego, czyli Gadu-Gadu oraz w chwili obecnej skupuje akcje serwisu bankier.pl

Czy wiesz, że?

Zakupy grupowe zyskują sobie coraz to większą popularność nie tylko w polskim ale i światowym internecie. Ta forma kupowania to najszybciej rozwijająca się gałąź w historii ecommerce. Najpopularniejsze serwisy umożliwiające tego typu zakupy poniżej: