• facebook
  • twitter
  • linkin
  • technorati
  • myspace

Aukcje internetowe Ebay

Ebay.com - światowy potentat w dziedzinie handlu elektronicznego jeżeli chodzi o aukcje internetowe. Nie ma większej korporacji, która miałaby większy zasięg od tego koncernu. Z ich platformy aukcyjnej korzysta na całym świecie kilkadziesiąt milionów osób. Największa część użytkowników tych aukcji pochodzi z Niemiec, wystawiają oni przeszło 40 mln aukcji z rzeczami nowymi i używanymi. Handel i zakupy na Ebay są również znane w USA, gdzie sprzedaje i kupuje również wielomilionowa rzesza osób a ilość wystawianych rzeczy nowych i używanych przekraczana 30 mln, kolejnym krajem jest Austria, która w liczbach poz wzdlędem ilości wystawianych aukcji plasuje się na 3 miejscu i wynosi ponad 25 milionów. Kolejne kraje to między innymi Kanada, Irlandia, Wielka Brytania, Hiszpania, Belgia, Holandia, Francja i wiele, wiele innych europejskich krajów.

Co ciekawe Ebay gdziekolwiek by nie wchodził na rynek jakiegoś kraju, to niemal zawsze zyskiwał sobie status potentata w tej branży i dominował bardzo szybko rynek sprzedaży i kupna na internetowych aukcjach. Natomiast w Polsce to mu się nie udało i nie zdołał przeskoczyć nawet Świstaka nie mówiąc już o Allegro. Nie mniej jednak właściciel tego serwisu aukcyjnego na chwilę obecną znajduje się na liście najbogatszych ludzi na świecie, publikowanej przez magazyn Forbes. Fakt ten może świadczyć o tym jak wielki potencjał kryje się w handlu elektronicznym i jak chętnie ludzie do niego się przekonują i korzystają z coraz to większym zaufaniem. Co ciekawe Ebay powstał zaledwie 14 lat temu a jego przychody sięgają kilku miliardów dolarów rocznie, pochodzą one głównie z prowizji od transakcji i aukcji.

Założycielem i pomysłodawcą tego tuza rynku aukcyjnego na świecie jest Pierre'a Omidyara, który podczas rozmowy z obecną jego żoną postanowił zbudować tego typu serwis i jak się okazało był to strzał w dziesiątkę.

Czy wiesz, że?

Zakupy grupowe zyskują sobie coraz to większą popularność nie tylko w polskim ale i światowym internecie. Ta forma kupowania to najszybciej rozwijająca się gałąź w historii ecommerce. Najpopularniejsze serwisy umożliwiające tego typu zakupy poniżej: