• facebook
  • twitter
  • linkin
  • technorati
  • myspace

Kupię, sprzedam

Aukcje internetowe to miejsca handlu, w którym oferenci przedstawiają przedmioty, które aktualnie mają w swojej ofercie na sprzedaż. Wchodzą oni na aukcje z zamiarem sprzedaży i zysku, który pociągnie za sobą sprzedaż określonego przedmiotu. Kupujący natomiast odwiedza aukcje internetowe zazwyczaj w momencie kiedy rozważa zakup wybranego i upatrzonego przez siebie wcześniej przedmiotu. Wchodząc do serwisu aukcyjne porównuje oferty różnych sprzedawców oraz sprawdza na przykład parametry techniczne danego urządzenia.

W ten sposób z wykorzystaniem platform aukcyjnych zarówno sprzedaż jak i kupno odbywać się może w bardzo przyjaznych warunkach dla obydwu ze stron biorących udział w transakcji.

Na dzień dzisiejszy coraz więcej osób przekonuje się do tego typu formy robienia zakupów, albowiem zaoszczędzają one bardzo dużo czasu i są po prostu wygodne. Doskonale można to zaobserwować na największym serwisie aukcyjnym w Polsce, gdzie jeszcze kilka lat temu, ilość jego użytkowników była kilkakrotnie mniejsza, na dzień dzisiejszy już prawie co czwarty Polak korzysta z tej platformy aukcyjnej.

Czy wiesz, że?

Zakupy grupowe zyskują sobie coraz to większą popularność nie tylko w polskim ale i światowym internecie. Ta forma kupowania to najszybciej rozwijająca się gałąź w historii ecommerce. Najpopularniejsze serwisy umożliwiające tego typu zakupy poniżej: