• facebook
  • twitter
  • linkin
  • technorati
  • myspace

Aukcje internetowe Świstak

Świstak.pl - nasz rodzimy serwis aukcyjny, który do dnia dzisiejszego ma Polskie korzenie. Wchwili obecnej ta platforma aukcyjna jest całkowicie darmowa, czyli sprzedaż oraz zakupy odbywają się bez płacenia żadnych prowizji, miejmy nadzieję, że tak będzie jeszcze przez bardzo długi czas. Dzięki temu Świstak może konkurować z Allegro na którym zarówno wystawienie przedmiotu na sprzedaż jest płatne jak i trzeba dodatkowo płacić prowizję od każdej sprzedanej rzeczy. Na razie Świstak się broni przed tym i to przysparza mu coraz więcej zwolenników.

Aukcje internetowe Świstak.pl są własnością Grupy Fotka, która w swoich zasobach ma kilka znaczących serwisów w Polskim internecie, między innymi ich flagowy portal społecznościowy fotka.pl a także emuzyka.pl oraz limetka.pl, spinacz.pl i kilku innych.

Choć ruch użytkowników w tym serwisie aukcyjnym jest znacznie mniejszy niż na Allegro to jednak opłaca się tam wystawiać aukcje, ponieważ miesięcznie odwiedza ten serwis w granicach 2 milionów unikalnych użytkowników. To dość spora liczba potencjalnych klientów, którym może się spodobać produkt nowy lub używany, który mam na sprzedaż i może uda się sfinalizować właśnie tam transakcję.

Drugie miejsce w Polsce pod względem ilości użytkowników i zasięgu to naprawdę dobry wynik dla tego serwisu, zważywszy na fakt, iż taki gigant jak Ebay jest za nimi. Tak czy inaczej Świstak poszedł trochę w innym kierunku niż Allegro i Ebay i postawił na budowanie społeczności wokól swojego serwisu poprzez dodanie do niego funkcji społecznościowych, na ile ta strategia okaże się być skuteczna w drodze walki o klienta przekonamy się na przełomie kilku najbliższych lat. Ciekawostką jest również fakt, iż na Świstaku nie mamy aukcji z licytacją, jedyną drogą do zakupienia przedmiotu jest opcja "Kup teraz", to również jest czynnik, który odróżnia go od pozostałych serwisów aukcyjnych.

Czy wiesz, że?

Zakupy grupowe zyskują sobie coraz to większą popularność nie tylko w polskim ale i światowym internecie. Ta forma kupowania to najszybciej rozwijająca się gałąź w historii ecommerce. Najpopularniejsze serwisy umożliwiające tego typu zakupy poniżej: