• facebook
  • twitter
  • linkin
  • technorati
  • myspace

Zakupy w sieci

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt z nas prawdopodobnie nie wyobrażał sobie robienia zakupów przez Internet, było to wówczas bardzo w naszym mniemaniu nie roztropne i niebezpieczne. Na dzień dzisiejszy zakupy robione są przez Internet przez kilka milionów Polaków, mentalność zdecydowanie się zmieniła na lepsze, czego dowodem może być wzrost liczby osób robiących sprawunki online.

Dodatkową korzyścią, która płynie z robienia zakupów w sieci jest to, iż nie musimy ruszać się z domu, aby zamówić jakikolwiek towar, możemy kilkoma kliknięciami myszy sprawić, iż wybrany przez nas produkt w bardzo szybki sposób znajdzie się w naszym wirtualnym koszyku, a my sami zostaniemy w błyskawicznym tempie skierowani do kasy.

Zakupy przez Internet osłabiły nieco tradycyjny handel i sprawiły, że obroty niektórych sklepów istniejących w rzeczywistości drastycznie zmalały. Z drugiej jednak strony przedsiębiorcy którzy działają w Internecie i tam oferują swoje produkty zwiększyli swoje obroty i sprawili, że sprzedają po prostu więcej. Niestety nie każda firma zdaje sobie jeszcze z tego sprawę i nie każde przedsiębiorstwo na swoją witrynę internetową na której zainteresowany ich produktem nabywca mógłby bliżej zapoznać się z towarem i po prostu dokonać zakupu. A szkoda, bo to bardzo duży błąd, w przyszłości z pewnością się to zmieni i coraz więcej firm będzie miało dostępne swoje produkty online.

Czy wiesz, że?

Zakupy grupowe zyskują sobie coraz to większą popularność nie tylko w polskim ale i światowym internecie. Ta forma kupowania to najszybciej rozwijająca się gałąź w historii ecommerce. Najpopularniejsze serwisy umożliwiające tego typu zakupy poniżej: